Urszula Wach (Mróz)
psychoterapeuta, psycholog
Wrocław, ul. Solskiego 32
tel. 694 485 002

Danuta Łukasiak-Arnikowska
psychoterapeuta
Wrocław, ul. Przyjaźni 22A/5
tel. 501 799 615

 
 
 
 

Gabinet psychologiczny we Wrocławiu

Osoby poszukujące pomocy psychologicznej mają obecnie duże możliwości wyboru odpowiedniego dla siebie gabinetu psychologicznego. Wrocław posiada dwie uczelnie, które umożliwiają studiowanie psychologii, co powoduje, że każdego roku przybywa nam około 100 psychologów. Można pomyśleć, że jest to komfortowa sytuacja dająca szeroki wybór w tak delikatnej materii, jaką jest poszukiwanie pomocy w gabinecie psychologicznym. Osoba, która poszukuje takiej pomocy po raz pierwszy, może skorzystać z porady znajomych lub znaleźć gabinet psychologiczny w Internecie.

Psycholog Wrocław

Często osoba poszukująca psychologa i przeglądająca strony internetowe, nie wie jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając dla siebie specjalistę. Dodatkowo poszukiwanie psychologa jest często związane z przeżywaniem rożnych trudnych uczuć i myśli, co może powodować u niektórych osób niepewność i lęk przed wyborem odpowiedniego psychologa, a nawet obawę, aby porozmawiać o tym z inna osobą.

Osoba poszukująca psychologa, nawet jak znajdzie w wyszukiwarce internetowej wizytówkę naszego gabinetu, aby podjąć decyzję o wstępnej rozmowie potrzebuje jeszcze kilku dodatkowych informacji o wymaganiach, jakie są stawiane praktykującym psychologom.

Obecnie gabinet psychologiczny może otworzyć każdy, kto ukończył studia psychologiczne. Jednocześnie nie jest to tożsame z umiejętnością profesjonalnej pomocy drugiemu człowiekowi, gdyż pomoc taka wymaga niewątpliwie pogłębiania warsztatu swojej pracy.

Zatrudnieni u nas specjaliści, pracujący w nurcie terapii psychoanalitycznej, są członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, co zobowiązuje ich do przestrzegania kodeksu etycznego tego towarzystwa, m.in.:

  • odbycia 4-letniego szkolenia teoretycznego z zakresu psychoterapii
  • odbycia własnej wieloletniej terapii analitycznej u certyfikowanego terapeuty w wymiarze minimum trzech godzin tygodniowo
  • regularnej superwizji, czyli spotkań psychologa z innym specjalistą posiadającym certyfikat superwizora

Pokazuje to dbałość naszych specjalistów zarówno o rozwój merytoryczny, jak i osobisty terapeuty. Naszym zdaniem dobry psycholog, psychoterapeuta, to psycholog, który poszerza swoją wiedzę teoretyczną, jednocześnie pogłębiając rozumienie własnej osoby.