Urszula Wach (Mróz)
psychoterapeuta, psycholog
Wrocław, ul. Solskiego 32
tel. 509 735 634

Danuta Łukasiak-Pavlová
psychoterapeuta
Wrocław, ul. Przyjaźni 22A/5
tel. 501 799 615

 
 
 
 

Gabinet psychologiczny we Wrocławiu

Psycholog Wrocław

Poszukiwanie psychologa jest często związane z przeżywaniem rożnych trudnych uczuć i myśli, co może powodować u niektórych osób niepewność i lęk przed wyborem odpowiedniego psychologa, a nawet obawę, aby porozmawiać o tym z inna osobą. Często osoba poszukująca psychologa i przeglądająca strony internetowe, nie wie jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając dla siebie specjalistę. Nawet jak znajdzie w wyszukiwarce internetowej wizytówkę naszego gabinetu, aby podjąć decyzję o wstępnej rozmowie, potrzebuje jeszcze kilku dodatkowych informacji o wymaganiach, jakie są stawiane praktykującym psychologom. Obecnie gabinet psychologiczny może otworzyć każdy, kto ukończył studia psychologiczne. Jednocześnie nie jest to tożsame z umiejętnością profesjonalnej pomocy drugiemu człowiekowi, gdyż pomoc taka wymaga niewątpliwie pogłębiania warsztatu swojej pracy.

Zatrudnieni u nas specjaliści, pracujący w nurcie terapii psychoanalitycznej, są członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, co zobowiązuje ich do przestrzegania kodeksu etycznego tego towarzystwa, m.in.:

  • odbycia 4-letniego szkolenia teoretycznego z zakresu psychoterapii
  • odbycia własnej wieloletniej terapii analitycznej u certyfikowanego terapeuty w wymiarze minimum trzech godzin tygodniowo
  • regularnej superwizji, czyli spotkań psychologa z innym specjalistą posiadającym certyfikat superwizora

Pokazuje to dbałość naszych specjalistów zarówno o rozwój merytoryczny, jak i osobisty terapeuty. Naszym zdaniem dobry psycholog, psychoterapeuta, to psycholog, który poszerza swoją wiedzę teoretyczną, jednocześnie pogłębiając rozumienie własnej osoby.