Urszula Wach (Mróz)
psychoterapeuta, psycholog
Wrocław, ul. Solskiego 32
tel. 509 735 634

Danuta Łukasiak-Pavlová
psychoterapeuta
Wrocław, ul. Przyjaźni 22A/5
tel. 501 799 615

 
 
 
 

Po prostu rozmowa

Czasem po prostu bywa tak, że coś człowieka trapi, coś powoduje zmartwienie, doskwierają różne dylematy i chciałoby się po prostu z kimś porozmawiać. Nierzadko w chaosie dnia codziennego, w pośpiechu coś takiego się dzieje, że nagle, mimo chęci rozmowy, podzielenia się z drugą osobą tym, co nas uwiera, nie ma na to miejsca. W konsekwencji znów zostajemy sami z naszymi problemami.

Może być również tak, że otoczenie, nasi bliscy chcą widzieć nas jako zaradnych, przebojowych, radzących sobie ze wszystkim i te momenty, kiedy jest nam trudniej, kiedy chciałoby się porozmawiać, podzielić się tym, co nas boli, nie znajdują zrozumienia w otoczeniu, bądź nie ma na nie miejsca. A może czasem nie chcemy naruszać naszego wizerunku, kosztem wewnętrznego niepokoju, który w nas pozostaje. Często czujemy, że inni nie rozumieją, zaprzeczają temu, co nas trapi.

Rozmowa z psychoterapeutą

Rozmowa z psychoterapeutą, może właśnie być taką rozmową, na którą nie ma nigdzie indziej miejsca, może stanowi odpowiedź na potrzebę rozumienia i usunięcia tej uwierającej niewygody. Może być rozmową na zwykłe, normalne tematy. Aby dowiedzieć się, kto pracuje w naszym zespole, kliknij psychoterapeuta Wrocław.

Dość często w naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że do psychoterapeuty chodzą osoby, które mają "poważne" problemy albo są chore. Nic bardziej mylnego. Rozmowa z psychoterapeutą ma służyć zrozumieniu tego, co człowiekowi doskwiera, ma być miejscem, gdzie można podzielić się tym, co emocjonalnie trudne. Czasem jest to po prostu potrzeba kontaktu z kimś z boku, kimś, kto potrafi zachować dystans do naszych problemów.