Urszula Wach (Mróz)
psychoterapeuta, psycholog
Wrocław, ul. Solskiego 32
tel. 509 735 634

Danuta Łukasiak-Pavlová
psychoterapeuta
Wrocław, ul. Przyjaźni 22A/5
tel. 501 799 615

 
 
 
 

Trudności rodzinne

Rodzina jest uważana najczęściej za priorytet, cel sam w sobie. Z drugiej strony nasze przeżycia w rodzinie bywają często źródłem bólu i rozczarowania, powodem zmartwień i trosk.

Nierzadko nie wiemy kiedy tak wiele zmieniło sie w naszej rodzinie, że stało się tak nieprzyjemnie, kiedy atmosfera stała się tak napięta. Czujemy się w potrzasku powinności, obowiązku, a jednocześnie niechęci i złości. Trudno zrobić jakikolwiek ruch, coś zmienić, choć na chwilę powrócić do tego, co było.

Z wielu powodów małżeństwo, relacje z rodzicami, dziećmi stają się trudne. Czasem bywa to kwestia bolesnych doświadczeń, rzeczy, które się wydarzyły, czasem po prostu ludzie się mijają, czasem jest to wynik nagromadzonych i nie rozwiązywanych konfliktów, braku rozmowy. Nierzadko prowadzi to do stanu, w którym trudno jest już wytrzymać, znaleźć rozwiązanie i odnaleźć się w gąszczu pretensji, żalu i poczucia winy.

Rozmowa z psychoterapeutą

W czasie konsultacji z psychoterapeutą możemy porozmawiać o tym wszystkim, co bolesne i trudne. Rozmowa ta będzie służyć zrozumieniu, akceptacji i szukaniu nowych rozwiązań w naszej rodzinie.