Danuta Łukasiak-Pavlová

psychoterapeuta

tel. 501 799 615

Urszula Wach (Mróz)

psychoterapeuta, psycholog

tel. 509 735 634

Po prostu rozmowa

Czasem po prostu bywa tak, że coś człowieka trapi, coś powoduje zmartwienie, doskwierają różne dylematy i chciałoby się po prostu z kimś porozmawiać. Nierzadko w chaosie dnia codziennego, w pośpiechu coś takiego się dzieje, że nagle, mimo chęci rozmowy, podzielenia się z drugą osobą tym, co nas uwiera, nie ma na to miejsca. W konsekwencji znów zostajemy sami z naszymi problemami.

Może być również tak, że otoczenie, nasi bliscy chcą widzieć nas jako zaradnych, przebojowych, radzących sobie ze wszystkim i te momenty, kiedy jest nam trudniej, kiedy chciałoby się porozmawiać, podzielić się tym, co nas boli, nie znajdują zrozumienia w otoczeniu, bądź nie ma na nie miejsca. A może czasem nie chcemy naruszać naszego wizerunku, kosztem wewnętrznego niepokoju, który w nas pozostaje. Często czujemy, że inni nie rozumieją, zaprzeczają temu, co nas trapi.


Rozmowa z psychoterapeutą

Rozmowa z psychoterapeutą, może właśnie być taką rozmową, na którą nie ma nigdzie indziej miejsca, może stanowi odpowiedź na potrzebę rozumienia i usunięcia tej uwierającej niewygody. Może być rozmową na zwykłe, normalne tematy. Aby dowiedzieć się, kto pracuje w naszym zespole, kliknij psychoterapeuta Wrocław.

Dość często w naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że do psychoterapeuty chodzą osoby, które mają "poważne" problemy albo są chore. Nic bardziej mylnego. Rozmowa z psychoterapeutą ma służyć zrozumieniu tego, co człowiekowi doskwiera, ma być miejscem, gdzie można podzielić się tym, co emocjonalnie trudne. Czasem jest to po prostu potrzeba kontaktu z kimś z boku, kimś, kto potrafi zachować dystans do naszych problemów.